3D tlačiareň
TRILAB DeltiQ

3D tlačiareň založená na delta kinematike. Okrúhla tlačová plocha s priemerom 250 mm a možnosťou tlače až do 300 mm výšky.

Vysokú presnosť dosahuje tlačiareň vďaka delta kinematike = tri veže namiesto oddelených X, Y a Z osí. Okrem presnosti je v porovnaní s ostatnými strojmi delta tlačiareň veľmi rýchla, a to pri zachovaní výbornej kvality. Tuhá a pevná konštrukcia dáva tlačiarni DeltiQ stabilitu aj pri vysokých rýchlostiach, čo opäť zvyšuje kvalitu tlače.

Tlačiareň stojí na špičkovom lineárnom vedení, tlačovú hlavu nesú ľahké a tuhé z karbónových vlákien. Podobnú výbavu v iných tlačiarňach len tak nenájdete! Je to jednoduché – čím nižšia hmotnosť tlačovej hlavy, tým vyššia kvalita a rýchlosť tlače. Tlačová hlava DeltiX nesie iba trysku a nemusí ťahať ťažký motor, ktorý je pripevnený k rámu tlačiarne. Opäť tak rastie rýchlosť a kvalita tlače. Vďaka indukčnému senzoru dokáže tlačiareň automaticky zrovnať podložku pre bezchybnú prvú vrstvu – základ úspešnej tlače modelu.

V tlačiarni DeltiQ je použitá skvelá tlačová podložka vyvinutá a vyrobená na mieru. Masívna 5mm hrubá doska je zo špeciálnej zliatiny hliníku, ktorý sa pri zahriatí nekrúti ako bežný hliník a zostavá rovný. Naviac je po celej ploche frézovaný a teda hladký a rovný ako zrkadlo. Výkonné výhrevné teleso zaisťuje rýchle a rovnomerné zahrievanie, doska je naviac odizolovaná pre ešte rýchlejšie zohriatie podložky. Samotný tlačový povrch tvorí „kozmický materiál”, polyetherimid (PEI). Držia na ňom prakticky všetky dnes používané tlačové materiály, je bezúdržbový a veľmi odolný.

Pre tlač nemusíte mať pripojený počítač. Vďaka LCD displeju s čítačkou SD kariet je všetko jednoduchšie. Model sa jednoducho nahrá na SD kartu a tlačiareň tlačí priamo z nej. Jednoduché, spoľahlivé.

Pri výrobe tlačiarní DeltiQ sú použité iba veľmi tiché motory a naviac s priemyslovými tlmičmi krokových motorov. 3D tlačiareň DeltiQ je tak naozaj tichá! Hluk už vás rušiť nebude.

3D tlačiareň DeltiQ získala 3. miesto v Súboji tlačiarní na veľtrhu 3D Expo 2017! 

trilab deltiq
Menu